Firemní praktikum

Projekt Firemní praktikum výborně doplňuje hlavní náplň ekonomického studijního programu na naší škole, protože žáky přímo seznamuje s provozem firem v Německu i u nás a rozvíjí cizojazyčné kompetence.

Partnerství s německou školou Andreas Schneider Schule v Heilbronnu má na naší škole dlouholetou tradici. Každým rokem na jaře vycestují naši žáci na výměnný pobyt do Německa. Jsou ubytováni v rodinách německých žáků, se kterými se již před pobytem zkontaktují přes mail nebo facebook.

Společně absolvují žáci exkurze v německých podnicích a třídenní stáž  ve firmě. Na závěr pobytu žáci připraví hodnocení praxe a celého týdne.

Program je doplněn společnými výlety do okolních měst např. Stuttgart nebo Heidelberg a jinými aktivitami jako bowling nebo návštěva Mercedes, Porsche Musea a volnočasového centra.

Na podzim přijedou němečtí žáci do Brna, ubytováni jsou rovněž v rodinách, absolvují praxi v brněnských firmách, seznámíme je s historií a současností našeho města a podnikáme společné výlety i do okolí Brna.

Tento projekt je podporován i finančně ze zdrojů SRPOA.

Firemní praktikum září 2019 >>>

Firemní praktikum Heilbronn 2019 >>>

Firemní praktikum Brno 2018 >>>

Heilbronn 2017 >>>

Firemní praktikum Brno 2017 >>>

Rok 2016 - zpráva >>>

Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská, příspěvková organizace
Kotlářská 9, 611 53 Brno
2020 | Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, Kotlářská, příspěvková organizace | Všechna práva vyhrazena