29. 4. 2019

Již 150 studentů z Kotlářské a Pionýrské v Brně na odborné praxi v Londýně

Studenti ekonomického oboru pracují např. v realitních kancelářích, účetních firmách, cestovních kancelářích apod. Studenti knihovnického oboru absolvují praxi v předních londýnských knihovnách. Studenti sociálního oboru jsou umístněni např. v komunitních centrech anebo pečovatelských organizacích pro děti.

Pod vedením zkušených odborníků získali nové dovednosti a aplikovali své školní znalosti v praxi. Zdokonalili si znalost odborné cizojazyčné terminologie, což jim umožní po dokončení studia pracovat v místních zahraničních firmách nebo mimo Českou republiku. Praktické zkušenosti ze zahraničí pro ně bude znamenat velkou konkurenční výhodu při hledání práce.

Více >>>

Účast na praxi je doložena mezinárodně platným certifikátem Europass Mobility, který poskytne potenciálnímu zaměstnavateli (případně vysoké škole) podrobné informace o stáži ve firmě, dovednostech a schopnostech, které si stážisté osvojili.
Studenty navštěvovali doprovodní vyučující, kteří studentům po celou dobu stáže poskytovali podporu, pomáhali řešit problémy a organizovali společný víkendový program. Stážisté se proto nemuseli obávat jakýchkoliv potíží. Vše měli dopředu zajištěno (leteckou dopravu, ubytování v hostitelských rodinách, stravu, kartu na neomezené cestování po Londýně) a veškeré náklady byly hrazeny Evropskou Unií v rámci programu Erasmus+.
Na závěr pobytu bylo všem účastníkům líto, že si pobyt nemohou ještě prodloužit. Ale nejlepší bude předat slovo samotným studentům. Zde jsou některá z jejich vyjádření:

Ne každý má příležitost žít a pracovat v Londýně. Kamarádi z jiných škol tuto možnost nemají. Je to zážitek, na který nezapomenu do konce života.
Díky této stáži jsem získal větší sebevědomí a sebedůvěru v anglické komunikaci, opadl stres z mluvení.
V pracovním kolektivu jsem získal nové kamarády. Poznal jsem zvyky lidí z jiných kultur a oceňoval vzájemnou toleranci a vstřícnost.