Vánoční přání pro osamělé seniory

Třebíčské Komunitní centrum Moravia, které poskytuje kombinaci sociálních služeb a komunitních, vzdělávacích i zájmových aktivit pro veřejnost, vyhlásilo v předvánočním čase výzvu pro dobrovolníky na zapojení se do výroby přání pro osamělé seniory.

„Již potřetí vyhlašujeme Komunitní centrum Moravia sběrným místem pro vyrobená přání, která budeme distribuovat k lidem žijícím v domovech pro seniory v Třebíči a okolí. Loni jste společně vyrobili a nasbírali 896 přání. Tím úžasným číslem jsme byli ohromeni a moc nás těšilo, že jsme mohli udělat radost všem seniorům v zařízeních v našem regionu. Věříme, že se nám to společně podaří i letos.“ (Bc. Jana Karasová, koordinátorka dobrovolnického centra KC Moravia a koordinátorka dobrovolnického centra STŘED, Z.ú.).

Podnět pro možnou účast dobrovolníků z naší školy přinesla ze své praxe studentka 3. SPB Denča Sklenářová. S velkým nasazením se do zmíněné výzvy zapojili studující denní i dálkové formy studia. Společným úsilím se jim podařilo přinést radost 547 seniorům. Celkem se vybralo 1495 přáníček, což je skvělé číslo. Zapojení dobrovolníci byli odměněni, kromě hřejivého pocitu, poděkováním podepsaným ředitelkou STŘED, z.ú. Mgr. Martinou Bártovou.

Garantka akce: Mgr. Bc. Regina Hronová

Galerie