Business Point (leden 2024)

Business Point je manažersko-marketingová soutěž pro žáky středních škol, pořádaná Fakultou podnikatelskou Vysokého učení technického v Brně, v letošním roce ve spolupráci se slovenskou firmou Svahy.

V aktuálním ročníku soutěže Business Point 2024 bylo zadáno soutěžní témata Módní marketing spojený s Gorpcore. První kolo probíhalo v terminu od 11. 12. - 18. 12. 2023. Soutěžící týmy přihlášených žáků měly v prvním kole ukázat svoje schopnosti – zpracovat projekt na zadané téma. Do finále postoupilo z 22 týmů 9 nejlepších.

Naši školu v prvním kole reprezentoval tým Individuální podnikatelky – žákyně 4. C ve složení:

Veronika Kaislerová, Barbora Velebová a Simona Skulilová.

Po registraci a oznámení konkrétního zadání projektu, které bylo zveřejněno dne 11. 12. 2023 s termínem vypracování a odesláním do 18. 12. 2023, se děvčata pustila společně do práce. Dne 5. 1. 2023 přišla informace, že náš tým postupuje do finále mezi 9 nejlepších týmů z 22 přihlášených z celé republiky. Poté následovala poslední výzva – finále.

První finálový den soutěžící obdrželi zadání projektu na téma: Marketingové aktivity související s rebrandingem společnosti Svahy na trhu udržitelné módy.

Na zpracování tématu měli 7 hodin. Nebylo dovoleno používat žádné vlastní zařízení ani konzultovat s okolím. Po uplynutí sedmihodinového intervalu, byly všechny zpracované podklady pro prezentaci odevzdány.

Druhý den soutěže se konaly prezentace výsledků projektu jednotlivých týmů před odbornou komisí. V komisi byli zástupci Fakulty podnikatelské (pedagogové i studenti) a zástupce z praxe, kteří měli nelehkou práci.

Nakonec se náš tým po velkém úsilí neumístil na stupních, ale za výbornou práci, kreativní přístup po oba dva dny finálové soutěže patří děvčatům velké poděkování.

Zpracovala: Ing. Hana Staňková

Garant akce: předmětová komise EKO

Galerie