Firemní praktikum (září 2023)

Po třech letech jsme mohli opět přivítat žáky partnerské školy z německého Heilbronnu u nás v Brně. Skupina žáků s panem učitelem Florianem Schmittem

 dorazila v neděli navečer vlakem. Po srdečném přivítání se žáci rozjeli do svých domovů.

V pondělí jsme zahájili výměnný pobyt ve škole, seznámili jsme žáky s programem celého týdne a pan ředitel Mgr. Zouhar přišel všechny osobně pozdravit.

Poté jsme ukázali německým partnerům centrum Brna a odjeli jsme na exkurzi do firmy Marbach v Rajhradu. Firma Marbach má totiž hlavní sídlo v Heilbronnu a naši žáci tam vykonali na jaře třídenní praxi.

V úterý a ve středu byli žáci na praxích ve firmách, např. Technologické centrum, autosalon Porsche, MediClinic, Česká televize a další.

Večer jsme pozvali německé kamarády na společnou večeři do restaurace Jakoby, a další den jsme pozdní odpoledne strávili aktivně na Lasergamu.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na výlet na Brněnskou přehradu. Parníkem jsme jeli až k hradu Veveří, prohlédli jsme si hrad a pak jsme na Rakovci společně grilovali. Počasí nám přálo, a tak se výlet velmi vydařil.

Na pátek si žáci připravili prezentace o firmě, kde byli na praxi. Jejich hodnocení bylo velmi pozitivní a dokázali porovnat firemní kulturu u nás a v Německu. Za školu se s německými žáky rozloučil pan ředitel a poděkoval za návštěvu. Odpoledne jsme pořídili společné foto na hradě Špilberk.

Večer jsme se sešli v centru města na závěrečné večeři.

V sobotu ránu jsme se s německými žáky na nádraží rozloučili. 

Hodnocení výměnného pobytu:

  • žáci si procvičili prakticky znalosti cizího jazyka
  • náplň praxe hodnotili pozitivně
  • společný program byl zajímavý a pestrý

Garant akce: PhDr. Dana Ciencialová, Mgr. Klára Pelánková

Podpořeno Česko-německým fondem budoucnosti.

Galerie